Калинова гілка

Не секрет, що значна частина наших співвітчизників мусить щодня долати мовний бар’єр, розмовляючи українською мовою в українських містах.

Можна назвати силу причин, чому люди не наважуються починати розмову українською. Хтось переймається, що його вважатимуть «селюком», хтось боїться виглядати білою вороною чи ультранаціоналістом, хтось же відчуває психологічний дискомфорт, коли співрозмовник відповідає іншою мовою.

Своєю чергою, у робочих стосунках україномовний працівник зазвичай переходить на російську мову, якщо так звертається до нього клієнт - навіть в тих випадках, коли кожен з них залюбки спілкувався б українською.

Ми пропонуємо перервати це порочне коло й долучитися до громадянської акції "Калинова гілка". Її суть полягає в тому, щоб завчасно повідомити клієнта, що в цьому конкретному закладі він може вільно говорити українською мовою.

Участь в акції передбачає використання власниками, директорами, менеджерами і просто співробітниками підприємств і організацій на своїх вітринах, сайтах, рекламних носіях тощо логотипу акції.

Якщо ж Ви не власник/менеджер підприємства і не маєте ані власного сайту, ні вітрини, але

хотіли б підтримати цю акцію – це легко. Роздрукуйте логотип акції і, отримавши відповідь українською на своє звернення у якійсь торговій точці чи компанії, запропонуйте їм розмістити його у себе. Або принаймні повідомте їм адресу акції. Адже, відповідаючи українською, ці люди фактично підтримують ідею – то чом би їм не оголосити про це?

Почитати докладніше про акцію і дістати матеріали можна за адресою:
http://kalynovahilka.org.ua